Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy generującej leady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy generującej leady

Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w pozyskiwaniu klientów biznesowych. Decydując się na współpracę z taką firmą powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pomoże nam to na podjęcie właściwej decyzji i uniknięcie wyrzucenia pieniędzy w błoto. Oto 4 niezbędne rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem firmy i podpisaniem umowy.

Doświadczenie na rynku

Z reguły im dłużej firma działa na rynku tym większe doświadczenie posiada. W tej branży jest to widoczne jeszcze bardziej. Bez dziesiątek a nawet setek godzin przeprowadzonych rozmów handlowych trudno nabrać odpowiedniego doświadczenia w pozyskiwaniu klientów. Tylko i wyłącznie długa praktyka w połączeniu z wiedzą pozwala na wypracowanie skutecznych metod, których efektem końcowym jest pozyskanie odpowiednich klientów.

Stosowane metody

Różne firmy posiadają różne sposoby na pozyskiwanie klientów b2b. Najlepiej wybierać takie firmy, które korzystają z wielu metod. Mogą nimi być np. Cold Calling, Cold Mailing czy Social Selling. Dobry specjalista będzie wiedział, które metody są najbardziej odpowiednie w przypadku Twojego produktu bądź usługi.  

Etapy współpracy

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z daną firmą, sprawdź jak wyglądają poszczególne etapy współpracy. Zwróć uwagę m.in. na to:

– jaki jest minimalny okres współpracy

– czy firma posiada swoje bazy odbiorców,

– czy daje gwarancję zgodności leada z zamówieniem,

– czy firma oferuje leady na test,

– jakie są przybliżone kwoty za wygenerowania leada,

Dotychczasowe efekty

Ceniona na rynku firma powinna posiadać bogate portfolio oraz referencje od zadowolonych klientów. Idealnie jeśli posiada również case studies, które przedstawiają konkretne dane liczbowe z przeprowadzonych kampanii. Powinny znajdować się w nich takie informacje jak cele kampanii, zakres współpracy oraz uzyskane efekty.

Biorąc pod uwagę te 4 elementy unikniesz związania się umową z nieodpowiednią firmą. To pozwoli Ci na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy ale również bardzo istotnego w biznesie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *