Meble, które najlepiej nadają się do przechowywania obuwia

Meble, które najlepiej nadają się do przechowywania obuwia

Przechowywanie butów to problem, z którym mamy do czynienia bardzo często, zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka rodzajów mebli, które naszym zdaniem są najlepsze do przechowywania butów. Oto one:

Tradycyjne szafki na buty

Szafki na buty to niezwykle praktyczne i wszechstronne meble: są dostępne w wielu różnych rozmiarach, stylach i wzorach, które mogą spełnić różne wymagania dotyczące przestrzeni i przechowywania. Jedynym problemem może być to, że większość szafek ma schowki tej samej wielkości i zwykle są one dość małe, aby zoptymalizować przestrzeń. To sprawia, że dopasowanie większych typów butów może być trudne.

Półki

Często ukryte za drzwiami szafy, są w zasadzie bardziej wyrafinowaną wersją tradycyjnych szafek na buty. Mogą potencjalnie zmieścić więcej par, ponieważ nie jesteś przywiązany do ograniczonej liczby schowków i dlatego możesz zmienić ich rozmieszczenie na różne sposoby, aby zmaksymalizować przestrzeń. Półki mogą być lepszym rozwiązaniem, jeśli masz wiele różnych rodzajów butów, zwłaszcza że dolna półka ma zwykle większą wysokość.

Szafki na buty z siedziskiem

Jest to bardzo popularny mebel, który często znajduje się zaraz przy wejściu do mieszkania. Zapewnia on wysoki komfort i funkcjonalność. Szafki na buty z siedziskiem ze względu na swoją budowę pozwalają również na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. W sklepach meblowych często znajdziemy kompletne zestawy takich szafek w połączeniu z wieszakami na kurtki oraz lustrem.

Opuszczane, pochylone półki

Ostatnim rodzajem mebla do przechowywania butów, jaki opiszemy w dzisiejszym artykule jest opuszczana, pochylona półka. Tego typu meble zapewniają dobry przegląd obuwia, a jednocześnie mają bardzo małą głębokość i można je łatwo umieścić za drzwiami, aby zaoszczędzić miejsce. Są również nienaganne w dopasowywaniu różnych rodzajów butów. Popularną opcją jest umieszczenie kilku mniejszych opuszczanych szafek obok siebie i umieszczenie na górze długiej płyty, aby ukryć miejsca połączeń szafek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *