Kilka ciekawostek na temat niewielkiego państwa Ekwador.

Kilka ciekawostek na temat niewielkiego państwa Ekwador.

Państwo z Quito to oczywiście Ekwador, który jest krajem Ameryki Południowej. Mimo swej niewielkiej powierzchni, można tutaj cieszyć się wieloma atrakcjami, które przyciągają turystów. Co warto więc zobaczyć? Z całą pewnością jest to miasto Quito u podnóża stóp wulkanu Pichincha. Jego pierwszą atrakcją, jest fakt, że znajduje się 2850 m. n. p. m. Same widoki jakie podziwiają stąd turyści zapierają dech w piersiach.

Przy odrobinie szczęścia, kiedy pogoda jest przejrzysta, można dostrzec ośnieżone szczyty Andów. W samym centrum miasta możemy zaś zwiedzać katedrę św. Franciszka i kościół San Augustin, a także inne świątynie, które utrzymane są w barokowym stylu i na złoto zdobionych fasadach. Interesującym elementem jest także Środek Świata, który stanowi linia równika i stojący na niej monument wskazujący strony świata. Mówiąc o Ekwadorze nie można nie wspomnieć o mieście Cuenca, które jest wpisane na listę UNESCO i jest uznawane za najpiękniejsze w Ekwadorze.

Można tam odnaleźć wiele brukowanych uliczek i bielonych domów z kutymi z żelaza balkonami. Jeśli uda nam się kiedykolwiek zwiedzać państwo z Quito, jakim jest Ewador, to nie możemy pominąć podziwiania flory i fauny tamtejszych regionów. Mowa tu oczywiście o gęstych lasach amazońskich, które są ciężko dostępne, jednak można zapisać się na wyprawy organizowane w głąb dżungli. Ekwador to kolebka różnych kultur, na która składają się Inkowie, hiszpańscy konkwistadorzy, wielcy odkrywcy, piraci i współcześni antropolodzy. Tamtejsza ludność, należy do bardzo religijnych, przesądnych, o czym świadczą liczne święta i procesje.

Niewątpliwą atrakcją będzie także aleja wulkanów, która potocznie jest zwana kręgosłupem Ekwadoru.

Można je podziwiać jadąc pociągiem, wówczas możemy mieć gwarancję niezapomnianych widoków. Zawsze pada pytanie ze strony turystów, kiedy najlepiej pojechać do Ekwadoru? Otóż najlepsze miesiące na podróż tam to te od czerwca do listopada. Dodatkowo chcąc zakupić pamiątki z podróży, warto zwrócić uwagę na srebro, wyroby z drewna, ceramikę, dywany, poncho, wyroby z lnu, czy skórzane kapelusze. Niewątpliwie będą przypomniały nam przez długi czas o uroku Ekwadoru. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *