Ekologiczne słomki papierowe – czy są przyjazne środowisku?

W czasach, gdy głośno mówi się o życiu w zgodzie z naturą, zaczęto zwracać większą uwagę na to, co jest ekologiczne, a co nie. Najwięcej uwagi skupiło się na słomkach plastikowych, które jak wiadomo, nie wpływają zbyt dobrze na nasze środowisko. A co z ekologicznymi słomkami papierowymi? Czy one faktycznie są przyjazne otaczającej nasz faunie i florze, czy to tylko tani chwyt reklamowy, by zachęcić do ich kupna? Sprawdzamy!

Ekologiczne słomki papierowe – o czym mowa?

Co właściwie oznacza termin ekologiczne słomki papierowe? Z jakiego rodzaju produktem mamy do czynienia? Ekologiczne słomki papierowe to produkty wytrzymałe i jakościowe. Do ich stworzenia wykorzystano naturalny surowiec, czyli papier. Pewnie niektórzy uznają, że to nic specjalnego, w końcu papier szybko nasiąka wodą, jednak producenci dołożyli starań, by słomki z papieru były solidne. Dlatego słomki zostały wzbogacone o odpowiednie zabezpieczenie, które sprawia, że korzystać z nich można w podobny sposób jak ze słomek plastikowych.

Ekologiczne słomki papierowe –czy aby na pewno ekologiczne?

Czy faktycznie słomki papierowe są ekologiczne? A może to tylko kolejny chwyt reklamowy stosowany po to, by zamydlić nam oczy? Wystarczy przyjrzeć się właściwościom słomek papierowym, by zrozumieć, że nie mają nic wspólnego z trikami marketingowymi. Naprawdę mamy do czynienia z produktem ekologicznym, który jest przyjazny środowisku.

Warto zacząć od tego, że słomki tego typu produkowane są z papieru, a więc naturalnego surowca. Papier ulega biodegradacji, a proces rozkładu trwa zaledwie kilka miesięcy. Widzisz różnice między słomkami papierowymi a plastikowymi? My widzimy i jest ona ogromna – plastik rozkłada się przez wiele długich lat, papier kilka miesięcy. To oznacza, że nawet jeśli słomka papierowa trafi do morza, oceanu, czy do gleby, to w krótkim czasie nie pozostanie po nim śladu. O plastiku już tego nie możemy powiedzieć. Przez długie lata będzie zaśmiecał wody oraz glebę, a efekty tego odczuje nasze środowisko, a my razem z nim.

https://elbr.pl/wp-content/uploads/2019/12/1.jpg

Podobne wpisy