Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Odessy?

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Odessy?

Jest wiele miast, leżących na wschód od Polski, które warto zobaczyć. Niektóre z tych najciekawszych położone są na Ukrainie. Coraz lepsze połączenia i dobrze zorganizowane oferty wycieczek na Ukrainę zachęcają do wyjazdu. Za cel podróży warto wybrać Odessę. To piękne miasto położone nad Morzem Czarnym.

Co warto zobaczyć w Odessie?

Nie zawiodą się osoby zainteresowane zabytkami. Jest wiele budynków i innych budowli, które warto zobaczyć. W czasie wycieczki do Odessy warto odwiedzić Katedrę Przemienienia Pańskiego oraz Teatr Opery i Baletu. Są też inne zabytkowe budynki zarówno religijne, jak i świeckie. Są i mniejsze obiekty architektury jak pomniki czy np. Schody Potiomkinowskie.

Będąc w Odessie, warto zobaczyć stepy akermańskie. Przejazd po tym obszarze to niezapomniane przeżycie. Jest tam twierdza akermańska. Warto ją zobaczyć tak dla niej samej, jak i dlatego, że pozwala podziwiać z wysoka tę niezwykłą okolicę. Do przyjazdu mogą też zachęcić smaczne wina oraz urocze restauracje i kawiarenki.

Kąpiele słoneczne nad Morzem Czarnym

Zwiedzanie i różne rozrywki z tym związane to tylko część tego, co można robić. Jest to fascynujące, ale warto i trochę poleniuchować. Polecane są wycieczki do Odessy tym osobom, które lubią spędzać czas nad morzem. Kąpiele w morzu i wylegiwanie się na słońcu to wspaniały sposób na wypoczynek. Wyjeżdża się nie tylko po to, aby zwiedzać, ale przede wszystkim, aby się odprężyć i zregenerować. Wyjazd do tego pięknego ukraińskiego miasta na to pozwala.

Odessa leży nad Morzem Czarnym. Jest interesująca i warto poznać ją lepiej, ale plaże są dla turystów równie zachęcające. Przez większą część roku są tu dni słoneczne. Jeśli planuje się wypocząć nad morzem, to wycieczka do Odessy jest znakomitym pomysłem. Pogoda nie powinna zawieść, a to dla osób korzystających z promieni słonecznych jest najważniejsze.

Na to wszystko potrzeba czasu. By i wypocząć nad Morzem Czarnym, i zobaczyć choć część tego, co warto, potrzeba kilku dni. Dojazd nie jest problemem, ponieważ kursują pociągi z Przemyśla do Odessy. Na miejscu są dobre hotele. Dla osób, które chcą tylko zwiedzać i wypoczywać, czyli o nic się nie kłopotać, ideałem są wycieczki zorganizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *