Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny?

Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny?

Makijaż to makijaż. Potrzebuje go właściwie każda kobieta – choć są i takie, które twierdzą, że nie jest to im zupełnie potrzebne. Nie ulega jednak wątpliwości, że większość Pań lubi się malować, choć przyznają przy tym, że jest to też niezbędna rutynowa codzienna czynność, jak w przypadku mężczyzn golenie. Czemu jednak służy makijaż? Przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości, ale także podkreślenia kobiecych walorów.

W przypadku makijażu permanentnego jest to przede wszystkim tuszowanie niedoskonałości, które codziennie wykonuje praktycznie każda kobieta na świecie. Robią to na wiele sposobów. Najczęściej stosują kosmetyki, które nie są trwałe i zwłaszcza w cieplejsze dni trzeba co jakiś czas poprawiać. Nie da się ukryć, że w ciągu roku kobieta może wydać na kosmetyki sporo pieniędzy – zwłaszcza lepszych marek. W przypadku makijażu permanentnego sprawa wygląda zupełnie inaczej. Decydując się na niego dajemy sobie spokój na przynajmniej dwa lata – choć są rekordzistki co dochodzą do pięciu lat. Wszystko zależy od siły użytego barwnika. Co ważne jednak, taki “tatuaż” schodzi po kilku miesiącach latach, a właściwie nie schodzi a zanika, aż do całkowitego zaniku.

Nie ma więc obaw, że zostanie on na stałe, a poza tym źle wykonany makijaż permanentny można w każdej chwili poprawić lub zabarwić na nowo – po jakimś czasie zanika, traci na “świeżości”. Jeżeli zależy Ci na świeżym, codziennym wyglądzie, postaw na makijaż permanentny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *