Czy warto kupować maskotki dzieciom?

Czy warto kupować maskotki dzieciom?

Na sklepowych półkach piętrzą się kolejne zabawki i kolorowe akcesoria dla najmłodszych. Ich producenci oferują nam tak wiele propozycji, że rzeczywiście można mieć spory problem, chcąc wybrać najlepszy prezent dla dziecka. Możemy wybierać spośród zabawek kreatywnych, tradycyjnych, interaktywnych, ale nadal ogromną popularnością cieszą się miłe w dotyku pluszaki. Czy na pewno warto je kupować?

Dzieci kochają maskotki

Jest wiele “ZA” i “PRZECIW” w kwestii prezentowania maskotek. Nie ma jednak wątpliwości, że miękkie, przyjemne w dotyku pluszaki stają się niejednokrotnie ukochaną przytulanką najmłodszych. Maskotka królik czy w innej postaci daje poczucie bezpieczeństwa, koi nerwy, rozżalenie, jest potrzebna, kiedy dziecko jest smutne, czuje się osamotnione. Maskotka pomaga w zasypianiu i przetrwać czas podczas nieobecności najbliższych. Bardzo często dzieci traktują ją jak najlepszego przyjaciela, który nie tylko wspiera, ale jest też towarzyszem podczas wszelkich wycieczek czy szalonych zabaw.

Głos rozsądku

Fajna maskotka dla dziecka może być świetnym prezentem, jeśli nie znamy zainteresowań malucha ani nie wiemy, jakie są jego preferencje w kwestii zabawy. Pluszak jest upominkiem uniwersalnym, daje też pewność, że podarunek będzie po prostu trafiony.

Warto jednak pomyśleć o jego wadach. Eksperci potwierdzają, że to właśnie w pluszakach gromadzi się najwięcej kurzu i niekorzystnych roztoczy. Nie oznacza to oczywiście, że w pokoju dziecka mają znaleźć się jedynie akcesoria z plastiku. Chodzi raczej o to, by na ten problem zwrócić uwagę rodziców. O wszystkie pluszaki trzeba dbać, a ich regularne pranie jest priorytetem.

Jeśli maskotka ma być prezentem dla dziecka, dobrze jest również zwrócić uwagę na aspekty praktyczne. Warto, by nie posiadała małych ani ostrych elementów, które dziecko mogłoby połknąć albo się nimi skaleczyć. Sam pluszak nie może być także zbyt duży, tak by malec sprawnie mógł go przytulać i zabierać ze sobą praktycznie wszędzie.

Jakie maskotki cieszą się dzisiaj największą popularnością? Można wybierać te, które produkowane są zgodnie z najnowszymi trendami. Dziecko z całą pewnością ucieszy się z maskotki jednej z ulubionych postaci z bajki. Modne są też dzisiaj słodkie króliczki, lamy, jednorożce. W czołówce plasuje się też niezawodny, pluszowy miś.

Wybierajmy maskotki od polskich producentów i tylko zabawki najwyższej jakości, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Najlepsze będą te wykonane z przyjaznych materiałów, które nie uczulają i nie stwarzają niebezpieczeństwa dla małych pociech. Pamiętajmy, że cena w tym przypadku ma znaczenie, ale nigdy nie oszczędzajmy. Dobra zabawka stanie się przyjacielem dziecka na długie lata, tym bardziej że ukochana przytulanka może być tylko jedna i jej szybka strata będzie wiązać się z prawdziwą traumą dla naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *