Ceny nieruchomości w Szczecinie

Ceny nieruchomości w Szczecinie

Obecnie przeciętna wartość mieszkania w Szczecinie wynosi 342 800 złotych. Czy jednak we wszystkich dzielnicach w stolicy województwa zachodniopomorskiego ceny kształtują się na podobnym poziomie?

Standard nieruchomości

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że wpływ na cenę nieruchomości w Szczecinie ma bardzo duża liczba czynników. Jednym z nich jest standard mieszkania. Przykładowo za 65 metrowy apartament w dzielnicy Warszewo z trzema pokojami trzeba zapłacić 500 tysięcy złotych, z kolei dwupokojowe mieszkanie takiej samej powierzchni na Pomorzanach kosztuje 300 tysięcy złotych. Ponadto osoby zainteresowane zakupem umeblowanego mieszkania w centrum Szczecina o powierzchni 30 metrów kwadratowych muszą się liczyć z wydaniem 200 tysięcy złotych. W ostatnich latach można zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy Bezrzecze. Należy zdawać sobie sprawę, że pięciopokojowa nieruchomość w tej dzielnicy Szczecina o powierzchni 120 metrów kwadratowych kosztuje przeciętnie 500 tysięcy złotych.

Lokalizacja

Kolejnym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na ceny mieszkań czy nieruchomości jest lokalizacja. Trzeba mieć świadomość, że dom umiejscowiony w okolicy parku, szkoły, przychodni, placu zabaw czy szpitala w jednej dzielnicy będzie droższy w porównaniu do nieruchomości znajdującej się na jej obrzeżach.

Doskonałym przykładem może być fakt, że trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 56 metrów kwadratowych w dzielnicy Zdroje Szczecin kosztuje 429 tysięcy, z kolei trzypokojowe mieszkanie na Niebuszewie powierzchni 59 metrów kwadratowych – 199 tysięcy złotych.

Warto zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest możliwość negocjowania cen, ponadto osoba zainteresowana może odebrać mieszkanie nawet w ciągu tygodnia, jeżeli zostaną załatwione wszystkie sprawy z notariuszem. Jak wiadomo od deweloperów kupuje się mieszkania, które jeszcze nie są zbudowane, ponadto nie ma możliwości jakiejkolwiek negocjacji ceny.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na domy w Szczecinie w portalu dobryadres.pl.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *